Open positions
We apologize but this page is available only in English.
Braiins Publishing

Braiins Publishing

V rámci naší lokální vzdělávací iniciativy Braiins Publishing přinášíme českým a slovenským čtenářům překlady kvalitních zahraničních knih o Bitcoinu. Doufáme, že se komunitě tyto knihy o Bitcoinu od předních zahraničních autorů budou líbit!

Published on Nov 01, 2020
START READING
Published on Nov 01, 2020

Table of Contents

Překládáme naše oblíbené knihy o Bitcoinu, protože je sami chceme.

Celé to vzniklo úplně jednoduše – chtěli jsme mít naše oblíbené bitcoinové knihy v češtině sami pro sebe. Často se nás ptají lidé na Bitcoin, nebo máme členy rodiny, kterým chceme přiblížit co vlastně v naši práci děláme a proč nás to tak moc baví. Zároveň máme pár oblíbených světových autorů, a tak jsme si řekli, že je přeložíme, když to nikdo jiný nechce udělat. 

Knih zabývající se Bitcoinem stále přibývá a je potřeba upozornit, že Bitcoin není pouze spekulativní aktivum jako je často interpretováno médiích. Právě námi vydané knihy rozhodně nepatří do kategorie investiční literatury, nýbrž vysvětlují smysl a fungování Bitcoinu i čtenářům bez přednozích znalostí. Po přečtení knih čtenář pochopí, že cena je jedno z těch méně zajímavějších aspektů Bitcoinu.  

Naše knihy

  • Vynález jménem Bitcoin je naše první kniha a je skvělým úvodem do Bitcoinu, kterou jsme vydali i v elektronické verzi, která je zdarma. Fyzickou kopii seženete u nás či u některého z našich parťáků . Pokud by i potom byl o fyzickou knihu zájem, můžeme udělat dotisk.
  • Druhou námi vydanou knihou je bohatě ilustrovaná kniha Bitcoinové peníze, která popisuje příběh, jak děti v městečku Bitville k dobrým penězům přišly. Kniha je určena pro čtenáře všech věkových kategorií, kteří si mohou verzi elektronické knihy stáhnout zdarma (na tištěnou verzi se můžete těšit v první polovině roku 2021).

Na ostrý prodej fyzických knih se chceme hlavně zaměřit u knihy The Bitcoin Standard, kdy jsme práva museli koupit od velkého severoamerického nakladatelství.

Cíl je mít knihu pro každého člena rodiny

Náš plán je jednoduchý – kniha pro každého člena rodiny. Naše další plány:

  1. The Bitcoin Standard od Safedeana Ammouse pro pokročilé
  2. Překlad a výklad bitcoinového whitepaperu pro náročné

Tím pokryjeme všechny zájemce a věříme, že nás takových bude víc. Další knihy nemáme zatím v plánu – přece jenom naše hlavní mise je řešit globální problémy těžby Bitcoinu a knihy jsou jen příjemný koníček k tomu. Do budoucna ale nevylučujeme, že ještě něco lokálního podnikeneme. A co Altcoiny? Jsme Bitcoinová firma, takže žádný altcoinový počin od nás nečekejte:)

Hledáme vývojáře!

Naší zákazníci jsou globální, ale schopné místní vývojáře hledáme neustále. Pokud vás zajímá oblast těžby Bitcoinu nebo máte rádi práci v progresivním tech stacku (Rust, Bitcoin, desítky serverů po celém světě se stovkami tisíc připojení za sekundu a mnohem více) tak se určitě ozvěte!

You can view the changelog also in our documentation.
See the full changelog
No items found.

Get notified when we release new update

By subscribing you are agreeing to our Privacy Policy
Wohoo! You're subscribed, we'll be in touch soon.
Something went wrong. Please try again.
Share now

About Braiins

Bitcoin mining software company: Slush Pool, Braiins OS+ & Stratum V2.

By miners, for miners.

Still scrolling?
Keep reading!