Open positions
We apologize but our blog is available only in English, Spanish and Russian.
Braiins Publishing

Kniha Bitcoinový standard v českém překladu

Český překlad aktualizovaného vydání zásadní publikace k peněžní podstatě bitcoinu s exkluzivní předmluvou od Lukáše Kovandy.

Published on May 10, 2022
START READING
Published on May 10, 2022

Table of Contents

Nakladatelství Braiins Publishing připravilo pro české a slovenské čtenáře dlouho očekávaný překlad knihy, která již od svého prvního vydání v roce 2018 patří mezi základní četbu pro všechny, kdo chtějí do hloubky porozumět peněžní podstatě bitcoinu.

Její autor, Saifedean Ammous,  světově uznávaný ekonom a teoretik bitcoinu, provází čtenáře dostavadní historií peněz a zkoumá, jak jednotlivá platidla získávala a ztrácela svou peněžní roli. Nachází paralely mezi těmi nejzdravějšími penězi minulosti a bitcoinem, který se podle něj bude stále více profilovat jako decentralizovaný a zejména svobodný uchovatel hodnoty, pro všechny, kteří chtějí mít své peníze pod kontrolou.

Jak Ammous píše v závěru předmluvy: Osobní odpovědnost představuje skutečnou investici, kterou vstup do světa bitcoinu vyžaduje. Stejně tak tou nejlepší investicí je investice do vzdělání a kniha Bitcoinový standard představuje ideální příležitost, kde začít.

Kniha Bitcoinový standard přístupnou formou opět o něco diskusi o bitcoinu prohlubuje, neboť ji zasazuje do kontextu ekonomických teorií a myšlenek, zejména pak těch autorů právě rakouské školy. Tím je mi blízká. Sám vnímám bitcoin s rakouskou školou propojený za takřka pupeční šňůru.

Z předmluvy Lukáše Kovandy.

Knihu jsme vytiskli ve dvou verzích, měkká vazba je v prodeji na našem e-shopu a u našich partnerů. Limitovanou edici v pevné vazbě seženete pouze na našem e-shopu.

Další publikace

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy

  • Vynález jménem Bitcoin je skvělým úvodem do Bitcoinu – dostupná v elektronické verzi zdarma. Fyzickou kopii seženete u některého z našich partnerů.
  • Druhou knihou je bohatě ilustrovaná kniha Bitcoinové peníze, která popisuje příběh, jak děti v městečku Bitville přišly k dobrým penězům. Kniha je určena pro čtenáře všech věkových kategorií. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.
  • Český překlad The Bitcoin Whitepaper CZ je k přečtení online. Jeho fyzickou kopii v podobě plakátu o formátu 100x70 cm ve stylovém designu seženete v našem e-shopu.
  • Josef Tětek, Bitcoin: Odluka peněz od státu. Kniha o podstatě peněz a o probíhající peněžní evoluci. Stát přichází o svůj nejcennější mocenský nástroj – peníze – a dostává jej zpátky společnost. Jakou roli v tomto procesu hraje Bitcoin a proč byste mu měli věnovat pozornost?

Bundle všech našich knih i v kombinaci s plakátem whitepaperu pořídíte na našem e-shopu.

Hledáme vývojáře!

Naší zákazníci jsou globální, ale schopné místní vývojáře hledáme neustále. Pokud vás zajímá oblast těžby Bitcoinu nebo máte rádi práci v progresivním tech stacku (Rust, Bitcoin, desítky serverů po celém světě se stovkami tisíc připojení za sekundu a mnohem více) tak se určitě ozvěte.

You can view the changelog also in our documentation.
See the full changelog
No items found.

Get notified when we release new update

By subscribing you are agreeing to our Privacy Policy
Wohoo! You're subscribed, we'll be in touch soon.
Something went wrong. Please try again.
Share now

About Braiins

Bitcoin mining software company: Slush Pool, Braiins OS+ & Stratum V2.

By miners, for miners.

Still scrolling?
Keep reading!