By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.
We apologize but our blog is available only in English, Spanish and Russian.
Braiins Publishing

Lightning Network: Platby budoucnosti – PDF kniha zdarma

Celosvětově jedna z prvních ucelených publikací věnujících se Lightning Network, od českého autora a dostupná zdarma všem zájemcům ke stažení.

Published on Nov 06, 2022
START READING
Published on Nov 06, 2022

Table of Contents


V rámci naší lokální iniciativy Braiins Publishing, ve které českým a slovenským čtenářům přinášíme jak překlady kvalitních zahraničních knih o Bitcoinu, tak stále více i domácí autory, představujeme další titul.

Jedná se o knihu nazvanou Lightning Network: Platby budoucnosti od Michala Nováka, kterou v této fázi vydáváme jako volně šiřitelné PDF. Lightning Network je platební technologie ve druhé vrstvě nad bitcoinem. Umožňuje rychlejší a levnější vypořádávání transakcí a každým dnem nabývá na významu. Michal Novák se jí ve své knize věnuje ze všech úhlů, od úplného úvodu do problematiky provádění plateb v bitcoinové síti, rozdílu mezi on-chain a LN transakcemi až po detailní popis a aplikaci ligthtningové technologie v praxi a to včetně praktických ukázek implementace nejrůznějších komerčních řešení na trhu.

„Kniha Michala Nováka Platby budoucnosti je výjimečná. Může se bez problémů postavit vedle knihy Andrease Antonopoulose Mastering LN a pro mnohé bude nejen čtivější, ale i srozumitelnější.“

– Alex Pilař

Předmluvu ke knize napsal Dominik Stroukal a za ní následuje první část publikace, která poslouží jako vynikající úvod do problematiky plateb v bitcoinové síti. Druhá, pokročilá část je potom určena opravdu vážným zájemcům o pochopení technologie a fungování Lightning Network. Autor knihu záměrně koncipoval tak, aby byla přínosem pro čtenáře všech úrovní.

Knihu v rámci její přípravy připomínkovali další odborníci na toto téma a v Braiins Publishing prošla krátkou redakční úpravou. V souladu s autorovým původním záměrem ji uveřejňujeme ke stažení všem zájemcům v PDF formátu zdarma.

Kniha ke stažení zdarma

Prodej fyzických knih

Fyzickou kopii našich knih seženete u některého z našich partnerů - nákupem tak podpoříte lokální tvůrce:

Naše publikace

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy
  • Lightning Network: Platby budoucnosti – celosvětově jedna z prvních ucelených publikací věnujících se Lightning Network, od českého autora a dostupná zdarma všem zájemcům ke stažení.
  • 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory – sbírka esejů na technologická, ekonomická a filozofická témata vyvolaná studiem bitcoinu od autora vystupujícího pod pseudonymem Gigi. Kniha zdarma ke stažení zde.
  • Český překlad knihy Bitcoinový standard - Safedean Ammous, kniha k dostání zde
  • Český překlad The Bitcoin Whitepaper – základního dokumentu popisujícího bitcoinovou technologii.
  • Bitcoin: Odluka peněz od státu, Josef Tětek – Kniha o podstatě peněz a o probíhající peněžní evoluci. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.
  • Vynález jménem Bitcoin je skvělým úvodem do Bitcoinu – dostupná v elektronické verzi zdarma. Fyzickou kopii seženete u některého z našich partnerů.
  • Bohatě ilustrovaný titul Bitcoinové peníze popisující příběh, jak děti v městečku Bitville přišly k dobrým penězům. Kniha je určena pro čtenáře všech věkových kategorií. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.

Hledáme vývojáře!

Naší zákazníci jsou globální, ale schopné místní vývojáře hledáme neustále. Pokud vás zajímá oblast těžby Bitcoinu nebo máte rádi práci v progresivním tech stacku (Rust, Bitcoin, desítky serverů po celém světě se stovkami tisíc připojení za sekundu a mnohem více) tak se určitě ozvěte.

You can view the changelog also in our documentation.
See the full changelog
No items found.

Get notified when we release new update

By subscribing you are agreeing to our Privacy Policy
Wohoo! You're subscribed, we'll be in touch soon.
Something went wrong. Please try again.
Share now

About Braiins

Bitcoin mining software company: Braiins Pool, Braiins OS+ & Stratum V2.

By miners, for miners.

Still scrolling?
Keep reading!